ראשון 20 באוגוסט 2017
ידיעות אחרונות
מסאז' ציבורי. שרה נתניהו ב"חי בלילה"
חדשות • 31.12.2015
בשירות הוד מלכותה
"חי בלילה", ערוץ 2, רביעי 23:35
עינב שיף

חוסר ביטחון זו לא הבעיה של נדב בורנשטיין. למעשה, אינספור המניירות הריקניות שמאפיינות את מגיש "חי בלילה" מתאמצות לשדר את ההפך. והנה, ב"ראיון" שקיים שלשום עם אשת ראש הממשלה יצא ממנו כל האוויר. הוא נראה מכווץ, מהוסס, זהיר ובעיקר נבוך. פיזית רגליו היו נטועות על הקרקע, אבל מנטלית הוא הלך על קצות האצבעות. הפריים היה סטנדרטי — מראיין באולפן, מרואיינת בביתה — אך נדמה שחסר בו דבר מה: משהו בסגנון אקדח המוצמד לראשו של המנחה.

 

שפת גופו של בורנשטיין ייצגה היטב את תחושת הבושה נוכח המחזה: תוכנית שמתיימרת לעסוק באקטואליה ומשודרת ב"קשת", הזכיינית החזקה בטלוויזיה, מקיימת שיחה כנועה ורופסת עם אשת ראש הממשלה. האצטלה הייתה הגשת פרס "סיפור השנה" במסגרת טקס "סולמית הזהב" של התוכנית. המהות הייתה תוכן שיווקי בשירות הוד מלכותה, צ'ופר קטן לפני שהיא מתייצבת לחקירת משטרה באזהרה ובורנשטיין מפנה את מקומו לכתבי המשטרה הקופאים מקור מחוץ למשרדי להב 433.

 

בתחילה ציין בורנשטיין שהשיחה תואמה לפני שנודע על חקירתה של גב' נתניהו ולכן לא נשאלה על כך. תירוץ מקושקש. פרשיות מעון ראש הממשלה והיבטיהן הפליליים לכאורה לא נולדו השבוע וגם לא לפני שבועיים. אפילו למראית עין, כדי שלא נחשוב בטעות שמישהו הציב תנאים מבזים בפני מערכת עיתונאית כביכול, עדיף לו נתניהו הייתה נשאלת בעניין ומספקת תשובה גנרית נוסח "הנושא נמצא בחקירה". גם זה לא קרה. למה להציק לרעיית ראש הממשלה? גם ככה "התקשורת לא פינקה" אותה, לדבריה. מזל ש"חי בלילה" שם כדי להעניק מסאז' ציבורי.

 

גם על השאלות שכן נשאלו לא יכולה אשת ראש הממשלה להתלונן. פה קאיה, שם מהפך אופנתי, קצת הסרטון עם מושיק גלאמין. כשבורנשטיין התעניין בפעילות שלה ושל ראש הממשלה ברשתות החברתיות, הוא לא תהה על הפער בין "עזבו את אשתי" המפורסם לבין העובדה שחשבון הפייסבוק של מר נתניהו מקדם את רעייתו באגרסיביות מטרידה. כשגב' נתניהו קבלה על היחס אליה במדיה — שראש הממשלה ושר התקשורת כלל לא מנסה לשלוח אליה זרועות, מה פתאום — ניסה בורנשטיין למלמל כמה מילות הגנה "בשמי ובשם עמיתיי". באמת תודה.

 

לאחר מכן הגישה נתניהו את פרס "סיפור השנה". "אני מרגישה כמעט־כמעט כמו באוסקר", אמרה כשפתחה את המעטפה שקבעה כי "סיפור השנה" הוא מחאת החיילים העניים. בורנשטיין, שבאמת ראוי לאוסקר על משחקו, סיפר כמובן על פעילותה של נתניהו בנושא ושזו הסיבה שבגללה הוזמנה לתוכנית. נתניהו זרחה וסיפרה על תרומתה. לסיכום איחלה לעצמה "שקט מהתקשורת". ואם לא זה, אז לפחות עוד כמה אייטמים כאלה.

 


פרסום ראשון: 31.12.15 , 23:36