שישי 18 באוגוסט 2017
ידיעות אחרונות
חדשות • 08.01.2016
רשות השידור: עיצומים בדרך
עובדי רשות השידור מאיימים להשבית ממחרתיים את שידורי תחנות הרדיו וערוץ 1 ולהתבצר עם בני משפחותיהם בבניינים ברוממה • הסיבה: "כוונת תאגיד השידור הציבורי החדש לפטר 850 עובדים"
רז שכניק

עובדי רשות השידור צפויים להתחיל בעיצומים ביום ראשון הקרוב. המשמעות: הפסקת השידורים ברשתות קול ישראל והחשכת המסך בערוץ 1.

 

בנוסף מתכוונים העובדים להתבצר עם בני משפחותיהם בבנייני הרשות ברוממה ירושלים ובתל־אביב. לטענתם, הצעדים ננקטים בשל כוונה לפטר 850 מעובדי הרשות.

 

אתמול בערב אירע פיצוץ במו"מ בין ההסתדרות והאיגודים המקצועיים ברשות השידור לבין תאגיד השידור הציבורי החדש, זאת בתום מפגש ארוך בין הצדדים. עובדי רשות השידור זועמים על עמדתו של אלדד קובלנץ, שעומד בראש הקמת התאגיד. לטענתם, הוא מתכוון לקלוט רק 50% מהם, בכל הסקטורים. "המשמעות היא פיטורים לאלתר של יותר מ־850 עובדי רשות השידור", טוענים העובדים.

 

בפגישה אתמול נכחו פקידי האוצר, מנכ"ל משרד התקשורת מומו פילבר, יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, יו"ר ועד הטכנאים משה שגב, ועד העיתונאים וקובלנץ. הפגישה נערכה על רקע לוח הזמנים המחייב את פתיחת הערוץ החדש כבר במהלך אפריל הקרוב והיא הסתיימה במחלוקות קשות. "הדרישה של ההסתדרות להעסיק 90% מעובדי רשות השידור בתאגיד החדש היא מכת מוות לתאגיד", אומר מקור באוצר, "אי־אפשר להגדיר את זה אחרת".

 

גורמים בוועדי העובדים ובהסתדרות טוענים: "האוצר ואנשי התאגיד החדש מנסים בכל דרך לפרק את האיגוד המקצועי, לפטר מאות אנשים ללא כל סיבה. ניתן להקים תאגיד שידור ציבורי טוב גם עם העובדים הקיימים. הם רוצים מלחמה? יקבלו. זו תהיה מלחמה על הבית שלנו ועל מקומות העבודה שלנו".