yed300250
הכי מטוקבקות
  ללא תשלום. מתוך מיזם בתי האופרה של אירופה
  ממון • 31.12.2015
  הפייבוריטים של 2015
  לשמירה במועדפים • מקבץ האתרים המשובחים, המועילים והמבדרים ביותר של השנה החולפת • חלק א'
  רוני שני

  סביבה

   

  עלייה בצמיחה

   

  אתר TO KEEP שהקימה איריס שרמן בר הוא גן עדן מקוון לחובבי טבע, המהווה מרכז מידע בכל הנוגע לעולם הצומח. הוא מציע קטלוג צמחים עשיר, כתבות ומדריכים שונים, מידע על פעילויות הנערכות בישראל ואפילו מאגר חוקים ותקנות רלוונטיים.

   

  www.tokeep.co.il

   

  חי, צומח, דומם

   

  האגודה הישראלית לאקולוגיה ומדעי הסביבה מפעילה את "זווית", שאותו היא מגדירה כ"סוכנות ידיעות למדע ולסביבה". המגזין נגיש ומעניין, מאורגן לפי נושאים או מילות מפתח ונוגע בהקשרים הרחבים של המונח איכות הסביבה.

   

  www.zavit.org.il

   

  אוכל

   

  נסו ותיהנו

   

  Simply Gourmet הוא בלוג הבישול של לנה, שמעידה על עצמה שהיא "מאוהבת באוכל". המתכונים המגוונים והיצירתיים שלה מלווים בסיפור אישי קטן ובצילומי ענק מעוררי תיאבון.

   

  www.simplygourmet.co.il

   

  חם, חם, טרי, טרי

   

  הבשלנית, הבלוגרית והמעצבת מירב גביש מתחזקת בלוג בישול בשם "גבישס", שכולל שפע של מתכונים שיפעילו את בלוטות הרוק, ומלווים בהסברים מפורטים, רשימת מצרכים והוראות הכנה להדפסה, ולעיתים גם בסיפור אישי.

   

  www.gavisious.com

   

  קולנוע

   

  מאגר קולנועי

   

  "אישים — מאגר העדויות של הקולנוע הישראלי" — הוא יוזמה תרבותית ושיאו של תהליך שהחלו בשנת 2005 מרט פרחומובסקי ואביטל בקרמן, שמציגים את "סיפורו של הקולנוע הישראלי דרך שיחות מצולמות עם עשרות אישים מרכזיים בתולדותיו: במאים, שחקנים, מפיקים, תסריטאים, צלמים, עורכים, אנשי ציבור ועוד".

   

  www.ictd.co.il

   

  וזאת לתעודה

   

  DocTalk הוא אתר המוקדש לכתיבה מעמיקה על קולנוע תיעודי. מאחוריו עומד אוהד לנדסמן, מרצה וחוקר קולנוע, שמפרסם ביקורות, סקירות של סרטים ישראליים וזרים וכן של אירועים רלוונטיים דוגמת פסטיבלים.

   

  www.doctalk.co.il

   

  מוזיקה

   

  אופרה בכפכפים

   

  The Opera Platform הוא פרויקט שיזמו התאחדות בתי ופסטיבלי האופרה האירופית Opera Europa וערוץ Arte, שמזמין גולשים מכל העולם ליהנות ממופעים ללא תשלום. כל אופרה כוללת וידיאו ב־HD, טקסט המתאר את סיפור העלילה וכן פרטים טכניים, כתוביות ועוד.

   

  www.theoperaplatform.eu/en

   

  מפתח סול

   

  אתר Every Noise at Once ממפה אלפי ז'אנרים מוזיקליים בממשק אקלקטי. כאשר תלחצו על השם יושמע לכם קטע מייצג, וכאשר תלחצו על החץ מימין תועברו לעמוד דומה, שבו מופיעים האמנים הפועלים בז'אנר.

   

  www.everynoise.com

   

  טיולים

   

  מפת שמיים

   

  אתר SeatGuru של TripAdvisor מספק מידע מלא ומפורט על מטוסים שונים של כמה עשרות חברות תעופה בינלאומיות, שמטרתו לסייע לכם בבחירת מושב מתאים. המאגר כולל תגובות והערות מנוסעים שטסו בהם; מידע על השירותים הזמינים בטיסה; נהלים שונים וכדומה.

   

  www.seatguru.com

   

  שלום עליכם

   

  מי שמעדיפים לשלם פחות על טיסות מוזמנים להיעזר ב־LowCostil של חברת התיירות אופיר טורס, המתמקד בהשוואת מחירי טיסות ודילים של כל חברות ה־Low Cost המפעילות טיסות בין ישראל למדינות שונות באירופה. האתר מציג מידע על החברות השונות והשירותים שהן מספקות.

   

  www.lowcostil.co.il

   

  חברתי

   

  חלוקת עבודה

   

  Rentitb (בהשראת השיר "Let It Be" של הביטלס) הוא שוק השכרות מקוון, שמאפשר לכל אחד לשכור מוצרים שהוא זקוק להם באופן חד־פעמי או להשכיר מוצרים וחפצים שנמצאים בבעלותו ועומדים ללא שימוש. הפרסום בחינם, אך האתר גובה עמלה משני הצדדים.

   

  www.rentitb.com

   

  קבלה על נתינה

   

  בני הזוג ענבר גל ויותם פרץ השיקו את "מתחילים בטוב" — אתר המאפשר לתרום את הכסף שתיכננתם להוציא על מתנות לבאי החתונה לעמותות, או לרכוש מהן את המתנות. בחרו עמותה, שלחו מייל ולבסוף תקבלו כרטיסי ברכה מעוצבים שאותם תוכלו להעניק לאורחים.

   

  www.startingood.org.il

   

  תרבות

   

  הזדמנות שנייה

   

  "פרויקט 2" לספרות ושירה "שואף ליצור קרבה בין שתי התרבויות התוססות והמתחדשות החיות בארץ, הערבית והעברית, ובין בני הדור החדש של הכותבים והקוראים", כפי שמסבירים מייסדיו. בכל חודש מעלים שלושת עורכיו — תאמר מסאלחה, תמר וייס־גבאי ואלמוג בהר — צמד טקסטים דו־לשוניים בממשק נעים ומזמין.

   

  www.2project.org

   

  "בדוכן המיץ"

   

  "ירח חסר" הוא אתר המציג שירי הייקו בעברית — הן מתורגמים והן כאלה שנכתבו במקור בעברית. בהתאם לכללים הנוקשים של הז'אנר (הייקו יפני מסורתי מונה שלוש שורות בנות 17 הברות), השירים קצרצרים ומזמינים קריאה חוזרת.

   

  www.haikuinhebrew.com

   


  פרסום ראשון: 31.12.15 , 21:48
  yed660100