שלישי 19 בפברואר 2019
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  כתב בגובה העיניים. קסלר | צילום: זום 77
  חדשות • 13.01.2016
  נפטר הפרשן הכלכלי צבי קסלר
  גד ליאור

  "יש לנו סקופ כלכלי שכל המדינה תדבר עליו מחר. אין משהו שמעניין את האנשים יותר מהכסף שיהיה או שלא יהיה להם בעתיד". כך נהג לומר העיתונאי והפרשן הכלכלי לשעבר של "ידיעות אחרונות" צבי קסלר (86), שהלך אתמול לעולמו.

   

  קסלר היה אמן הכתיבה הכלכלית וידע להסביר מהלכים ותוכניות מסובכות בשפה שגם חסרי כל השכלה כלכלית יכולים היו להבין היטב. "צריך תמיד לדבר עם הקוראים בגובה העיניים. אסור ליצור מצב שקורא שלנו יגיד 'כלכלה אני לא מבין', ויעבור לעמוד אחר". זאת הייתה כל התורה העיתונאית־כלכלית של קסלר על רגל אחת.

   

  את תחילת דרכו בעיתונות הישראלית עשה קסלר ככתב ולאחר מכן כעורך הכלכלי הראשי של העיתון "חרות". ב־1960 הצטרף ל"ידיעות אחרונות" ככתב כלכלי ובמשך שנים רבות שימש ככתב וכפרשן כלכלי ב"ידיעות אחרונות" וגם ב"קול ישראל", שם השתתף בקביעות בתוכנית הכלכלית "על מספרים ואנשים".

   

  קסלר שימש שנים רבות כמנהל מערכת "ידיעות אחרונות" בירושלים, היה חבר הנהלת "ידיעות אחרונות", וכיהן גם כיו"ר אגודת העיתונאים בירושלים.

   

  בין הידיעות הבלעדיות הרבות שפירסם היה קסלר גם שותף לסקופ הכלכלי הגדול, סיפור "הדולריזציה", כאשר נבחנה תוכנית להצמדת המטבע הישראלי לדולר האמריקאי, סקופ שגרם להתפטרותו בתוך 24 שעות של שר האוצר דאז, יורם ארידור.

   

  קסלר הותיר אחריו אישה - יעל, וילדים, סיגל ודוד. הוא יובא למנוחות היום בשעה שלוש אחר הצהריים בקיבוץ נחשון.