yed300250
הכי מטוקבקות
  צילום: שאטרסטוק
  24 שעות • 06.03.2016
  "הוא תמיד יהיה הפצע המדמם שלנו"
  הוא: איש תקשורת בראשית דרכו ובעבר בעל בלוג סנסציוני ופרובוקטיבי. הן: נערות בנות 16 ולפחות אחת בת 15. בזו אחר זו הוא איתר אותן ברשת, מתבגרות במצוקה נפשית, קיים איתן יחסי מין, שלא פעם לוו באלימות ובהשפלות, לטענתן גם במשרדי גוף התקשורת שבו הוא מועסק. בחלק מהמקרים זה נגמר באשפוזים פסיכיאטריים ובניסיונות התאבדות. בבדיקות פוליגרף שערכנו נמצאו הנערות דוברות אמת. איש התקשורת בתגובה: "הכל נעשה בהסכמה ובגיל החוקי"
  אריאלה שטרנבך

  "תתרחקי מהבן אדם הזה. אני לא יודעת בת כמה את או מה הקטע שלך בחיים, אם את אוהבת לסבול ואם תקשיבי בכלל. אבל אם כבר טרחת לשאול לפחות תטרחי להקשיב. תתרחקי מהבן אדם הזה, הוא חולה בראש... לטובתך תהיי חזקה ותעופי מהמקום הזה או שזה ייגמר רע מאוד. אצלי למשל זה נגמר בבית חולים אחרי שלקחתי 50 כדורים".

   

  לפני חודשים אחדים קיבלה מ' הודעה במייל. נערה צעירה ביקשה להתייעץ איתה. היא סיפרה לה על קשר ידידותי ותלותי בינה לבין איש תקשורת בתפקיד זוטר, שעובד באחד מכלי התקשורת הגדולים בארץ. מ', שכבר הייתה בטוחה שהצליחה להוציא את השד מראשה, הרגישה איך הכל צף שוב וחשפה בפני אותה נערה הכל.

   

  "את בת 16? אני הייתי בת 14 (הזמן שבו החל איש התקשורת להתכתב איתה — א"ש)", היא כתבה. "הוא היה בן 22. לפי החישובים שלי הוא צריך להיות בן 29 היום. את בת 16. שימי לב איזה דפוק זה. מה יש לבחור כמעט בן 30 לחפש עם בחורה בגילך? בטח יגיד לך שאת בוגרת לגילך. אולי יגיד לך שהוא מוצא בך דברים שאין בבחורות בגילו. אולי לא יגיד כלום ופשוט יסכים שזה מוזר אבל זה מה שהוא עושה. הוא אוהב קטינות. הוא אוהב את זה והוא היה כותב את זה בגלוי בעברו... הוא ידע בדיוק איך ליצור את כל המרכיבים לאובססיה באמצעות סקרנות ומסתוריות ועוד המון שיטות שיש לו. אין ספק שהוא מאוד חכם והוא טוב במה שהוא עושה, לפתות קטינות, לעשות בהם כרצונו תוך כדי שכנוע שלהן שהן רצו את זה והוא לא אשם בשום פצע נפשי שנפער להן בגללו. וזה לא רק אני. זה לא רק את. אני דיברתי עם לפחות שתיים. כולן מגנות עליו, בהתחלה. רק אחרי כמה זמן את מבינה איך הוא קרע לך את כל הבפנים".

   

  מ' יודעת היטב על מה היא מדברת. במשך תקופה ארוכה, לכאורה, הצליח איש התקשורת להגיע למספר רב של נערות, בעיקר דרך בלוג פופולרי וסנסציוני שכתב באתר "ישראבלוג". רבות מהן היו במצוקה נפשית, וראו בו דמות סמכותית. כמעט כולן התאהבו בו. כמעט עם כולן הוא ביצע אקטים מיניים אלימים במיוחד. לפחות בשני מקרים גם במשרדי כלי התקשורת שבו הוא עובד.

   

   
  צילום : ידיעות אחרונות
  צילום : ידיעות אחרונות

   

   

  בכל המקרים, כולל מ' שהייתה קטינה בעת שבוצעו חלק מהמעשים, מדובר היה ביחסים בהסכמה. אף אחת מהן לא טוענת אחרת. מלבד המקרה של מ', שנחשב, לכאורה, ל"בעילה אסורה בהסכמה" (שדינה עד חמש שנות מאסר), בגלל העובדה שלא מלאו לה, כך לטענתה, 16 בזמן קיום יחסי המין. אבל מעבר לשאלה הפלילית, שגם בה יש לדון כפי שניתן לראות מהטענות נגדו, אי־אפשר להתחמק מהשאלה המוסרית, כפי שהציגה אותה מ': גבר חזק, מצליח, איש תקשורת בשלהי שנות העשרים לחייו, עומד מול נערות בנות 16, במצב נפשי רעוע, ופעם אחר פעם גורם להן לבצע בו מין אוראלי תוך שהוא נוהג באלימות.

   

  אחת מהן העידה שהוא השקה אותה באלכוהול ונתן לה לעשן חומר לא מוכר, והיא מצאה את עצמה בסיטואציה לא מוכרת. במקרה אחר סיפרה כיצד השתמש בכוח עד שהיא נחנקה ואיבדה נשימה. נערה אחרת סיפרה איך הקיאה את נשמתה, אך הוא לא הרפה. כל הנערות המעורבות בתחקיר ניסו לשים קץ לחייהן או אושפזו. הן חשו מנוצלות. ילדות. נערות. בנות 16, איזה כוח יש להן מולו? בדיעבד, הן חשות שההסכמה שלהן נתנה בידיו כוח בלתי מוגבל עליהן. וליחסים האלה יש מחיר.

   

  "נחנקתי, והוא המשיך"

   

  איש התקשורת המדובר נחשב למעין נער זהב בתחומו וגם כאן, במוסף זה, הוא התראיין לפחות פעם אחת. אבל מלבד המקצוע, היה לו לאיש התקשורת תחביב נוסף: במשך תקופה ארוכה הוא כתב בלוג שבו התרברב לא אחת בכיבושיו, ותיאר בשפה בוטה את חיי המין שלו. גם עם נערות. במערכת הבלוגים הוא נחשב לסנסציה, ודרך הבלוג הפופולרי הוא הכיר כמה מהנערות שנשבו בקסמיו. הבלוג שלו נחשב לאחד המצליחים והסנסציוניים בבלוגים שבאתר, בין השאר בשל הבוטות שבו.

   

  צילום : ידיעות אחרונות
  צילום : ידיעות אחרונות

   

   

  על פי הטענות של הבנות שנפגעו ממנו, איש התקשורת נחשף למצבן הנפשי הקשה דרך טקסטים שכתבו ברשת, הגיב להן וכך יצר קשר ראשוני. "מהתגובה שלו עברנו למסנג'ר, ומשם תוך 45 דקות כבר נפגשנו", מספרת אחת מהן. הקשר הראשוני הפך במקרים רבים במהירות לקשר מיני אלים. חשוב להדגיש: כל הבנות שמתראיינות לכתבה עברו ביוזמתנו בדיקות פוליגרף שבהן נשאלו על טיב יחסיהן עם איש התקשורת ונמצאו דוברות אמת.

   

  בזו אחר זו הן סיפרו לנו כיצד נתנו בו אמון וביקשו לרצות אותו, והוא רק דרש מהן לבצע את הוראותיו, תוך שהוא משפיל אותן ומשתמש בביטויים קשים ובאלימות פיזית, כחלק מהאקט המיני.

   

  כשהחלו להיכתב נגדו טענות ברשת לפיהן הוא מנצל קטינות ומספר בנות אף חשפו את שמו, הוא מחק את הבלוג, אבל מ' שמרה פוסט לדוגמה שלהערכתה נכתב עליה, ובו מתוארת "שפחת מין בת 16".

   

  את ג' הכיר באותה דרך. היא כתבה פוסט כואב בבלוג שלה, הוא הגיב. הם עברו למסנג'ר ותוך זמן קצר מאוד כבר נפגשו. כמי שעקב אחרי הבלוג שלה, הוא אמור היה לדעת שהיא סובלת מהפרעות אכילה, שהיא עברה בעבר תקיפה מינית ושהיא פוגעת בעצמה לעיתים. לדבריה, היא גם סיפרה לו על כך.

   

   

   

  "הוא לקח אותי לאיזה אתר בנייה, הכל היה שם בוץ אבל בכל זאת כופף אותי שאבצע בו מין אוראלי", היא משחזרת. "הוא היה אגרסיבי מאוד, נחנקתי והוא המשיך. בזמן שביצעתי בו מין אוראלי עבר בן אדם לידנו אבל זה לא הזיז לו הוא פשוט המשיך. היום אני יודעת שבאותה תקופה פשוט לא יכולתי להגיד לא. לא פחדתי ממנו. אבל במבט לאחור אני יודעת שהייתי מאוד חלשה נפשית והוא ידע את זה. הוא יודע בדיוק איך להתנהג עם בנות, ויודע להעלות את הביטחון העצמי לבנות כמוני".

   

  ג' נשאבה לקשר הזה. "הייתי מבריזה מבית הספר כדי להיפגש איתו", היא אומרת. "באחד הבקרים שנפגשנו הוא אמר לי 'אני לוקח אותך לגן חיות'. חשבתי בתמימותי שבאמת הולכים לגן חיות אבל הוא לקח אותי לבית של חבר שלו וביקש שאזרום גם איתו. דווקא החבר היה עדין, וכל הזמן שאל אם אני בסדר ולא כואב לי. אני לא יודעת איך זה קרה, נראה לי שלא הייתי שפויה שם".

   

  בתקופה ההיא, מספרת ג', היה איש התקשורת במערכת יחסים עם מישהי. "פעם, אחרי שעשה לי דברים ממש כואבים, שאלתי אותו אם הוא היה עושה דברים כאלה גם לבת הזוג שלו. הוא ענה: 'בחיים לא'. באחת ההזדמנויות הוא הסריט אותי מבצעת בו מין אוראלי, ואחר כך הבטיח שימחק".

   

  אובססיית הצילום

   

  במהלך המפגשים המיניים ביניהם — שהתקיימו בדירתו, וגם במקום עבודתו — הוא נתן לה לטענתה לשתות משקאות אלכוהוליים, ובאחד המקרים גם חומר לא מוכר באמצעות פייפ. "המפגש הכי קשה איתו היה לילה אחד שהוא נתן לי מלא אלכוהול, גם כשאמרתי שמספיק", היא אומרת. "כשהייתי שתויה מאוד איבדתי את ההכרה, אני זוכרת שהתעוררתי ומצאתי את עצמי על השולחן כשהוא חודר אליי מאחור. אני זוכרת ששאלתי את עצמי למה אני כל כך שיכורה ואיך הגעתי לסיטואציה הזו? אני זוכרת שהתעוררתי באמצע הלילה מאיזה צלצול טלפון, הקאתי על הרצפה ופשוט המשכתי לישון. פשוט הייתי מעולפת. יכולתי להיחנק מהקיא של עצמי, אם לא הייתי מתעוררת. באותו ערב הוא צילם אותי ערומה במיטה והעלה את התמונה אחרי טשטוש פנים לבלוג שלו".

   

  לטענת הבנות — איש התקשורת, לפחות בתקופתו כבלוגר, נהג לחתום על ישבנן של נערות שאיתן קיים יחסים והעלה את התמונות לרשת. "הוא העלה את הצילום שלי יחד עם ישבנים של עוד בנות", היא מספרת, "כשעל אחד מהם הוא צייר לב והוסיף את החתימה שלו".

   

  תמונה דומה תיארו גם נערות אחרות שנפגשו איתו במשך השנים. בין השאר, הן מספרות, הוא ייסד מעין תחרות ישבנים בבלוג שלו. "אני מכירה עוד בחורות שהוא נפגש איתן", סיפרה ג', "אחת מהן, שאותה הכרתי, גם היא בלעה כדורים וניסתה להתאבד, והוא הפסיק להיפגש איתה".

   

  גם לד' הגיע איש התקשורת בדיוק באותו אופן, כשהגיב לפוסט בבלוג שלה. "איך מדברים איתך?" הוא שאל, אחרי שתיארה בבלוג שלה את מצבה הנפשי המעורער, את האשפוז במחלקה סגורה ואת העובדה שהיא חותכת את עצמה. הוא לא ראה בכך כל סימן אזהרה, אולי אף להפך.

   

  בתגובה לאחד הפוסטים הקשים שלה, שבו תיארה את הקשיים הנפשיים ואת הקונפליקטים המשפחתיים המורכבים שלה, הוא פנה אליה ומשם הכל קרה במהירות. "נפגשנו פעם אחת", היא אומרת. "ובפעם היחידה הזאת הוא היה מאוד אגרסיבי כלפיי. ביצעתי בו מין אוראלי, וגם כשהתחלתי להקיא הוא אילץ אותי להמשיך. אני יודעת שאני לא היחידה. בבלוג שלו הוא פרסם רשימה של בנות שהוא שכב איתן או שביצעו בו מין אוראלי. לא הייתה לו שום בעיה עם זה".

   

  לאחר המפגש, כתבה ד' פוסט קצר בבלוג שלה שמספר על כך שנפגשו. התגובה השנייה השנייה לפוסט הייתה שלו: "כמה אפשר לחכות לתגובה נורמלית?"

   

  זמן קצר לאחר מכן ד' אושפזה שוב, הפעם בגהה. את מעשיו, היא אומרת, הבינה רק בדיעבד. את ההשפלה, את הניצול, את העובדה שאילץ אותה להמשיך גם כשהיא חשה גועל והקיאה. גם היא לא מתכחשת לעובדה שהמפגש והיחסים היו בהסכמתה, רק מערערת על היחס להסכמה של נערה בת 16, מבולבלת ואבודה, במצוקה נפשית קשה.

   

  "50 כדורים וקצת וודקה"

   

  עם מ' הסיפור מורכב יותר. היא הייתה כבת 14 כשהחלו להתכתב, ולטענתה בת 15 כשקיימו לראשונה יחסי מין. להסכמה שלה בגיל הזה אין כל משקל. את הקשר ביניהם היא תיארה במייל בפני אותה נערה שפנתה אליה כדי להתייעץ איתה.

   

  "הוא נפגש עם אמא שלי כשהייתי בת 15", כתבה. "ישבו לקפה. הוא אמר לה שהוא רואה בי אחות קטנה. אחרי זה הוא אסף אותי, בת 15, קטינה לא חוקית — לא משנה אם הסכמתי או לא, כל עוד הוא היה מעל גיל 18 ואני מתחת לגיל 16 ה'כן' שלי לא נחשב מבחינת החוק, ובצדק. כי ילדה בת 15, 16, 17, מה היא יודעת? לא משנה כמה חכמה וכמה בוגרת לגילי הייתי. מה ידעתי על החיים? מה חוויתי בשביל לדעת שההסכמה שלי ל'זיוני גרון' כואבים על ידי הבן אדם הזה, שהשפלות ממנו, תוך כדי שימוש בביטויים כמו 'זונה' ו'כלבה' ושימוש באלימות פיזית — כל אלה ועוד — איך הייתי אמורה לדעת שאחר כך אני אחווה קושי ביצירת מערכת יחסים אינטימית, שכל הגישה שלי לסקס תהיה מעוותת, שלא אאמין באהבה, שלא אאמין בגברים יותר ובכללי פשוט לא אתפקד. ואם את חושבת שזה נגמר בגיל 15, אז לא. אצלי זה נמשך איתו עד גיל יותר מאוחר, כשכל פעם אני מנתקת איתו קשר ויוצרת מחדש, כי נכנסתי כבר עמוק מדי".

   

  "הוא היה מספר לי על ה'חיה'. שהוא יודע שמה שהוא עושה זה חולני וזה לא בסדר ושהוא מנסה לשלוט על זה, וחודשים אחר כך מוותר על לנסות להשתלט על זה ומודה שהוא בעצמו החיה...

   

  "ואז היה לו את הבלוג המפורסם שלו. הוא נהיה סנסציה, למרות שכתב על זה שהוא מזיין פאקינג קטינות. והבנתי שזה הוא, זה היה ברור ואז ראיתי משהו שהוא כתב עליי: איך כשהוא היה בגרמניה הוא סיפר לחברים שלו שהייתה לו שפחת מין, זמינה בכל רגע רק בהודעת סמס. ועל פעם אחת שהגעתי עם חצאית קצרצרה לפי בקשתו והוא זיין לי את הגרון ואיזה יופי ועוד מלא שטויות. אני זוכרת את הפעם ההיא, ואני זוכרת גם איך ביקשתי ממנו להפסיק באמצע אחרי שהקאתי את נשמתי וכאב לי בכל מקום כולל בפנים, זה היה היום שנשברתי מבפנים. זה היה היום שלראשונה ראיתי בו חיה. שלראשונה ראיתי בו קמצוץ ממה שהוא. רק בעתיד הרחוק הייתי רואה בדיוק ממה הוא עשוי, לצערי.

   

  צילום אילוסטרציה: שאטרסטוק
  צילום אילוסטרציה: שאטרסטוק

   

  "כשהייתי בת 17 והוא היה כוכב הבלוג המפורסם, עברתי תקופה קשה בחיים שלי. כל הזמן כתבתי על זה, והייתי חותכת ולוקחת כמויות של כדורים ללא סיבה, הפסקתי להגיע לבית ספר ואיבדתי שליטה על החיים שלי לחלוטין, כשכל הזמן הוא ברקע. עד שיום אחד הוא החליט גם להגיב לי בבלוג. אני לא זוכרת בדיוק מה זה היה, מה היו המילים המדויקות, אבל זה היה מן הצהרת נוכחות. אני פה ואני לא עוזב ואני תמיד אהיה הפצע המדמם שלך. דבר כזה. 50 כדורים באותו לילה. קצת וודקה. אפילו לא טרחתי להשאיר מכתב, רק רציתי להיפטר ממנו, שיעזוב אותי, שלא יהיה לי בתוך החיים גם כשהוא לא.

   

  "במזל לא קרה לי כלום. במזל אחי ואבא שלי מצאו אותי שוכבת ללא הכרה בבוקר וקראו לאמבולנס. במזל לא נגרם לי נזק לכליות או לכבד. שיניתי את חיי ופניתי למסלול אחר, למסלול טוב יותר. והוא לא היה בחיים החדשים האלה. עד שהוא כן היה יום אחד. מאוד קשה להשתחרר ממנו. הוא בכל זאת מופיע בתקשורת, עד היום. הוא העביר אותי את מלוא החרא בחיי, ועדיין אני 'זוכה' להיתקל בו כשהוא מופיע בתקשורת.

   

  אמהּ של מ' נפגשה עם איש התקשורת בזמנו. "ניסיתי להבין למה הוא רוצה בחברתה", היא סיפרה. "הבת שלי סיפרה לי עליו, עשיתי בירור קטן ואמרו לי שהוא בחור טוב שהתייתם מאביו ושאחותו נפטרה. חשבתי שאולי הוא באמת מוצא בה תחליף לאחותו הקטנה. כשנפגשתי איתו הוא אמר שהבת שלי מאוד חכמה וכיף לו לדבר איתה. הייתי כל כך תמימה. רק אחרי שהפסיכולוגית סיפרה לי שאני צריכה להפסיק את הקשר ביניהם בגלל מעשים מיניים שהוא עושה לה, נחשפתי לגודל הזוועה. ראיתי שחור בעיניים, גיליתי שהיא נאלצה לבצע בו מין אוראלי. התקשרתי אליו, הודעתי לו שאני יודעת הכל והזהרתי אותו שלא ייפגש איתה יותר אחרת אפנה למשטרה".

   

  "אני לא יכולה לספור בכלל כמה פעמים הייתי קרובה להגיש נגדו תלונה על בעילת קטינה", מוסיפה מ'. "אבל מצד שני כמה פחדתי להתעמת עם הבן אדם הזה, שאמר שהיחידה שהוא חשב לבקש ממנה סליחה ביום כיפור זאת אמא שלי. ולא אני".

   

  באתר "ישראבלוג" מקפידים לעקוב ולנטר את השיח במערכת הבלוגים שלהם. אין להם ברירה, אם הם רוצים להימנע מלשמש קרקע פורייה לעבריינים שונים. הבלוג של איש התקשורת נחשב בעבר לבלוג פעיל ונצפה במיוחד, הוא כיכב כמעט באופן קבוע בעמוד הראשי של האתר תחת הקטגוריות "פוסטים חמים" ו"בלוגים פעילים", שם מופיעים בלוגים שהכי הרבה הגיבו וצפו בהם. כל מי ששאלנו בנוגע לתוכן הדברים שהיו בבלוג ציין מיד את נושא הקטינות. "הוא תמיד כתב על היחסים שלו עם קטינות, על יחסי שליטה, חלק חשבו שזה בלוג פנטזיה וחלק ידעו שזה אמיתי". מלבד התיאורים הבוטים בבלוג והתוכן הבעייתי, עלה שמו פעם אחר פעם בבלוגים אחרים ובדיונים שונים. כמעט בכל המקרים עלו גם הטענות נגדו. אך איש לא עשה דבר. הוא המשיך לצוד נערות כאלה.

   

  איש התקשורת: הכפשות ושקרים

   

  איש התקשורת מסר בתגובה: "כל קשר שקיימתי היה בהסכמה מלאה לכל אורכו, מרצון, ובגיל החוקי. כל אישה שאליה פנתה הכתבת אמרה לה את הדברים הללו, כפי שהיא עצמה מודה בראיות שיש בידי. חלקן אף פנו אליי בעצמן וסיפרו לי על השידול והשכנוע לשתף עימה פעולה ולסייע לה ב'בניית הסיפור' בלשונה, מתוך מטרה מוצהרת ומתועדת להביא לפגיעה בשמי הטוב ובפרנסתי. שיא השיאים היה כשהכתבת שידלה נשים להיבדק בפוליגרף וטרם כך תיאמה איתן גרסאות ותדרכה אותן לגבי השאלות המדויקות עליהן היא רוצה שישיבו. מעולם לא אילצתי אף אחת לפעול בניגוד לרצונה, עובדה אשר הכתבת יודעת היטב וכראייה נוספת היא מבטיחה לבנות עימן שוחחה שסיפורן לא יאומת כלל (במאמר מוסגר: אכן התחייבנו בפני הבנות שסיפורן לא יגיע למשטרה ללא הסכמתן – א"ש). כך נתמלאה הכתבה בתיאורים רחוקים מהמציאות כמרחק שמיים וארץ. הטענה על מתן אלכוהול וסם מצידי משוללת כל יסוד. הראיות יוצגו במלואן ויתבררו, כמו שאר ההכפשות, בבית המשפט".

   

  ממקום עבודתו נמסר בתגובה: "עם הגעת המידע אל הנהלת החברה, טופל הנושא בתקיפות ובמהירות. לאחר שני מפגשים עם העובד בהם נשמעו דבריו, הוחלט מיידית להשעותו מעבודתו והוא צפוי לעמוד בימים הקרובים בפני שימוע".

   

  תגובת ישראבלוג: "במערכת ישראבלוג ממונה אחראי מיוחד שכל תפקידו סינון תכנים פוגענים. הבלוג הנדון ירד עוד בשנת 2014". •

   


  פרסום ראשון: 06.03.16 , 20:18
  yed660100