ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  שאול גולן
  חדשות • 10.03.2016
  גיטר הירו
  יממה אחרי שהיכה את המחבל מיפו בגיטרה שלו נפגש ישי מונטגומרי ביוזמת "ידיעות אחרונות" עם הזמר אביב גפן - וקיבל ממנו גיטרה חדשה • "זו גיטרה שליוותה אותי הרבה זמן", סיפר גיבור היום הנרגש, "כששמעתי אותה נשברת, נשברתי קצת בעצמי" • "גם כשאני התחלתי לנגן הגיטרה הייתה בשבילי הכל", השיב אביב, "עשית מעשה מאוד אמיץ, אני גאה בך"
  אדוה כהן ורז שכניק
  ידיעות אחרונות - אביב גפן גיטרה פיגוע יפו

  ידיעות אחרונות - אביב גפן גיטרה פיגוע יפו

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  אביב גפן בוחן מקרוב את הגיטרה השבורה של ישי מונטגומרי, שנהרסה שלשום כשהיכה בה את המחבל בטיילת של יפו. "וואו, זו חתיכת מכה", הוא אומר, "בהופעות שלי אני לא מצליח לשבור ככה גיטרה. יש משהו סמלי בכך שכל הרוק של הגיטרה נופץ על הטרור".

   

  גפן שמע את הסיפור של ישי (26) והחליט לתת לו במתנה אחת מהגיטרות שלו. אתמול הם נפגשו ביוזמת "ידיעות אחרונות" במועדון זאפה בתל־אביב, ואחרי שהתחבקו ישי הנרגש שיחזר באוזני גפן את ההיתקלות במחבל ואת רגעי האימה שבאו בעקבותיה.

   

  "ישבתי לנגן על הגיטרה שלי", סיפר. "כשאני מנגן אני מתנתק, אבל פתאום שמעתי צעקות וראיתי בן אדם עם סכין ביד רץ אליי. למזלי הרמתי את הראש בזמן. נפלתי אבל נעמדתי במהירות על הרגליים, ועם תנופה הכיתי אותו בראש עם הגיטרה.

   

  "איך שהרבצתי לו איתה שמעתי אותה נשברת, ונשברתי קצת בעצמי כי זו גיטרה שליוותה אותי הרבה מאוד זמן. הסתובבתי איתה בקנדה ובקליפורניה והיא שרדה כל כך הרבה זעזועים ונפילות.

   

  צילום: אדוה כהן
  צילום: אדוה כהן

   

  "אחרי שהכיתי אותו בגיטרה התחלתי לרדוף אחריו, וידעתי שאני חייב לשמור איתו על קשר עין עד שיתפסו אותו. רדפתי אחריו עד ששמעתי יריות והבנתי שהשוטרים ירו בו. רק אחר כך הבנתי שהבן־אדם האחרון שהוא דקר לפני שהגיע אליי היה התייר האמריקאי שנהרג".

   

  "מזל שאתה מנגן בגיטרה ולא במפוחית", התלוצץ גפן ואז המשיך בנימה רצינית: "בתור ישראלי ויהודי שחי פה זה מטריד, וגם מהצד של גיטריסט — אני יודע שכשאני התחלתי לנגן בגיטרה היא הייתה בשבילי הכל, ממש כמו שהיא בשבילך. אחר כך התחלתי לשבור גיטרות בהופעות, אבל בהתחלה אתה חרד לה".

   

  ישי שירת בצבא כלוחם ביחידת דובדבן, ולפני חודשיים חזר לארץ אחרי שהות ממושכת בקנדה. "אתה, שמאמין באהבה ובמוזיקה ומקבל פתאום את המציאות בפרצוף, איך אתה מרגיש? זה שינה אותך?" שאל גפן, וישי ענה: "שום דבר לא מכין אותך למצב כזה. עשיתי את מה שהייתי צריך לעשות. באיזשהו שלב, כשהשוטר התחיל לירות, רציתי ללכת כי הרגשתי שכבר עשיתי את מה שהייתי צריך. זו לא פעם ראשונה שאני יושב ביפו, ואני אמשיך לשבת שם. יפו זה אחלה מקום. אתה יושב מול הים באווירה קסומה, וזה היה אירוע חריג".

   

  "הסטטיסטיקה עולה, וברחוב היום אין ביטחון", אמר אביב לישי. "אנשים בגילך, שמנגנים בעיר כמו יפו שהיא סמל של שלום ושל ערבים ויהודים שחיים יחד בשקט — גם שם כבר לא בטוח. זה מצער וזה דורש פתרון. עשית מעשה מאוד אמיץ. אני גאה בך. תודה בשמי ובשם הרבה אזרחים".

   

  בתום הפגישה העניק גפן לישי את אחת הגיטרות שלו, מסוג "פנדר", שעליה צייר את סמל השלום והוסיף את חתימתו. "זו בדיוק הגיטרה, קלעת בול", התרגש ישי. "אני לא מעכל שאביב גפן נותן לי את הגיטרה שלו. בחלומות הכי פרועים שלי לא חשבתי שבסוף האירוע הזה אקבל גיטרה מאביב גפן. זה כבוד גדול. סמל השלום שאביב צייר על הגיטרה יחליף את הסימנים שהפיגוע השאיר על הגיטרה שלי".

   

  ישי, שבזמן הפיגוע לבש חולצה של להקת המטאל האמריקאית Tool, הפך אתמול לשיחת היום בקרב מעריצי הלהקה, שאף הקדישה לו פוסט בדף פייסבוק שלה.