שלישי 04 באוגוסט 2020
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  משה זיו ז"ל
  חדשות • 04.04.2016
  הבשורה המשמחת והמוות הפתאומי
  הוא נתן את הנשמה למען תלמידיו, והם החזירו לו אהבה בלי גבול • שלשום, לאחר שהתבשר כי עלה שלב נוסף בתחרות "המורה של המדינה", לקה משה זיו (64) בליבו ונפטר • "איבדנו את עמוד התווך", ספדו לו בבית־הספר
  מתן צורי

  שעת צהריים, הטלפון מצלצל, ומשה זיו (64) מקבל בשורה משמחת: עלית שלב נוסף בתחרות "המורה של המדינה". שעות ספורות לאחר מכן לקה בליבו ונפטר.

   

  זיו שימש במשך כמעט 40 שנה מורה לספורט ומחנך בבית־הספר החקלאי כפר סילבר שבדרום. נוסף על כך היה רכז העבודה. הוא הכשיר דורות של תלמידים שאהבו אותו, העריצו אותו ועשו הכל כדי שיהיה גאה בהם. לא מתוך פחד, אלא מתוך הערכה עצומה כלפיו (ראו מסגרת).

   

  שלשום נמסר למשה כי עבר מסננת נוספת בתחרות "המורה של המדינה" של "ידיעות אחרונות". התחרות התחילה עם 2,500 מורים שקיבלו המלצות, ומשה התבשר על כך שהוא נכלל בין 150 המורים שעלו שלב נוסף. כמה שעות לאחר מכן נפטר במפתיע בביתו בעקבות אירוע לב. מקורביו סיפרו כי כבר בבוקר חש ברע. אתמול הובא למנוחות. הוא השאיר אחריו אישה, שלושה ילדים ושישה נכדים. אחיה של רעייתו, רב"ט אמנון פז, נספה בצוללת דקר, ואחד מילדיהם נקרא על שמו.

   

  "משה מאוד התרגש לשמוע את הבשורה", סיפרה מנהלת בית־הספר, כוכי שלו. "הוא היה עמוד התווך. לב גדול שעטוף בגוף. עבד עם כל נשמתו ואהבתו לכל תלמיד, מתוך מטרה ורצון להעצים. לא סתם הבוגרים בחרו בו להיות המורה של המדינה".

   

  מנהל כפר סילבר, שמעון סולומון, סיפר: "משה חינך דורות של תלמידים, אהב אותם ללא תנאים והיה שם בשבילם כמחנך, כאב וכחבר אמת".

   

  ראש המועצה האזורית חוף אשקלון, יאיר פרג'ון: "בכאב עמוק אנו נפרדים מאישיות, מחנך ומורה לחיים. אנו כבר מרגישים את גודל האבידה".

   


  פרסום ראשון: 04.04.16 , 23:53