yed300250
הכי מטוקבקות
  דנה קופל
  חדשות • 05.04.2016
  הניצחון של יגאל בשן
  אחרי שעבר תקופה קשה, אושפז והתרחק מאור הזרקורים זכה אתמול יגאל בשן בפרס מפעל חיים של אקו"ם והצהיר: "זה עושה לי חשק לפתוח עוד מפעל" • והוא לא היה הזוכה היחידי: טקס פרסי אקו"ם היה הערב הגדול של המוזיקה הים־תיכונית, מדודו אהרון ועד פאר טסי ושמעון בוסקילה • אהובה עוזרי, שקיבלה גם היא פרס על מפעל חיים, ריגשה: "הזכייה נותנת לי עוד שנים לחיות"
  רז שכניק ועמי פרידמן

  הקהל באולם "סיטי הול" בגלילות עמד והריע במשך דקות ארוכות. אחרי תקופה קשה שכללה שני אשפוזים בבית החולים בגלל פציעות, זכה אתמול יגאל בשן לנחת כשקיבל מאקו״ם פרס מפעל חיים. הזמר, שאמור לחזור להופעות ביוני הקרוב, הופתע בטקס על ידי שלומי שבת ופיטר רוט, שביצעו מחרוזת מלהיטיו הגדולים.

   

  את הפרס העניקה לבשן המפיקה טמירה ירדני. ״כשאתה כותב שיר, אתה אף פעם לא יודע לאן הוא ייקח אותך״, אמר הזמר, ״יש שירים שלקחו אותי לאורכה ולרוחבה של הארץ, יש שירים שלקחו אותי מעבר לים. היום השירים האלו הביאו אותי לכאן. פרס מפעל חיים זה לא פרס, זה הצהרת הון. מסכמים אותך מכל כיוון ואומרים לך תנוח, תהנה, המפעל יסתדר בלעדייך. אני רוצה להודות לכל השירים שהפגישו אותי עם כל כך הרבה אנשים מעניינים שלהם אני מודה היום. פרס חיים בסך הכל עושה לי חשק לפתוח עוד מפעל״. בקהל היו אשתו המעצבת מיקה בשן ובתו אלינור, שהצטרפו למחיאות הכפיים.

   

  בפרס מפעל חיים זכתה אתמול גם אהובה עוזרי, שהתמודדה עם מחלת הסרטן שלקחה את קולה אבל בכל זאת המשיכה לפעול וליצור. ״אני נרגשת לקבל את הפרס ורוצה להודות לאקו"ם״, אמרה עוזרי שהודתה למשפחתה ולקהל שלא עוזב אותה, "הפרס הזה נתן לי עוד שנים לחיות".

   

  בטקס הייתה לא מעט התייחסות למוצא המזרחי של רבים מהזוכים. שרת התרבות מירי רגב, שפתחה את נאומה במילים "תרגיעו, אין כותרות היום", לא שכחה להדגיש כי יגאל בשן הוא תימני. אסי ישראלוף, מנחה הטקס, אמר לה: "מירי, אל תדאגי, הטקס מתחיל עם זמרת מעדות המזרח, מסתיים עם זמרת מעדות המזרח ובאמצע יש מלא מזרחים. גם את המנחה האשכנזי החליפו, אנחנו מכוסים״. ובאמת היה נראה שהשנה נוכחותו של הזמר הים-תיכוני מורגשת יותר מתמיד. שמעון בוסקילה, זוכה פרס מלחין השנה, שר את הלהיט ״למה לי״, דודו אהרון קטף את פרס השיר הישראלי המושמע ביותר על ״טרמינל״, ופאר טסי ביצע את השיר שזכה בפרס שיר השנה "דרך השלום". את הערב חתמו דקלון וסגיב כהן בביצוע ל"צלצולי פעמונים" של אהובה עוזרי. קו נמתח בין מי שנמנתה עם חלוצי המהפכה בזמר המזרחי לבין זוכים צעירים כמו טסי ואהרון שזוכים להכרה כבר בגיל צעיר יחסית. שמעון בוסקילה זכה בפרס מלחין השנה ודיקלה זכתה על אלבום השנה.

   

  צילום: עידו ארז
  צילום: עידו ארז

   

   

  נורית הירש, שתקבל ביום העצמאות את פרס ישראל, גרפה יחד עם מיכל חזון את הפרס על תרומה מיוחדת בתחום היצירה לילדים. השתיים היו שותפות יחד ליצירת קלטות ״דיג דיג דוג״ הפופולריות. חזון ריגשה את הקהל כשאמרה כי ״דיג דיג דוג נולד מתוך הצורך האישי שלי לשים מילים בפיה של בתי האוטיסטית. אני כתבתי את המילים ונורית הלחינה את המנגינות המופלאות״. שלומי ברכה, שכתב רבים מלהיטי להקת משינה, זכה לפרס עידוד היצירה. נצ׳י נצ׳ (רביד פלוטניק) קיבל את פרס תגלית השנה ואילו טונה (איתי זבולון) וניר דגן את פרס הישג השנה למחברים על האלבום ״גם זה יעבור״. פילוני (דני קרק) קיבל את הפרס למעבד. ענת מלמוד ורמי לב קיבלו פרסי עידוד פרסום יצירה.

   

  yed660100