שישי 27 בנובמבר 2020
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  ללא קרדיט
  חדשות • 18.07.2016
  טיפול מחלקה ראשונה
  ד"ר נעמי שאול ישבה עם ילדיה בטיסה לישראל כשנשמעה במערכת הכריזה השאלה "יש רופא במטוס?" • היא לא היססה והצילה את חייהם של שני נוסעים: תינוקת בת חצי שנה ואדם מבוגר שלקה בליבו
  דני שדה ויובל קרני

  המחלקה הראשונה במטוס אל על הפכה בסוף השבוע לבית־חולים מאולתר, כשרופאה ישראלית יחד עם שתי אחיות שהיו בטיסה טיפלו בשני נוסעים שנקלעו למצב חירום רפואי עד לנחיתת חירום של המטוס.

   

  "ישבתי בשורה 47 עם שני הילדים שלי כשברמקול שאלו אם יש במטוס רופא", משחזרת הרופאה, נעמי שאול, את הדרמה שהתרחשה בלילה שבין חמישי לשישי בטיסה 004 של אל על מניו־יורק לישראל. "שמתי לב שתינוקת שהייתה כמה מושבים ליד בוכה ללא הרף והערכתי שזו הסיבה לכך שמחפשים רופא". ד"ר שאול הציגה את עצמה בפני הצוות ובתיאום עם הנוסעים שהיו במחלקה הראשונה הוחלט לפנות את המחלקה ולטפל בה שם.

   

  ד"ר שאול הציעה לקברניט לנחות במקום הקרוב ביותר האפשרי ושאלה אם יש אחות או רופא נוסף במטוס כדי שיסייעו לה. "למזלי היו במטוס שתי אחיות שמיד ניגשו אליי, וגם הצוות עזר מאוד".

   

  בינתיים הקברניט יצר קשר עם מגדל הפיקוח בשאנון, אירלנד, קיבל אישור לנחיתת חירום והזמין אמבולנס. אבל הדרמה לא נגמרה שם: בזמן הנחיתה התברר כי אחד הנוסעים, אדם מבוגר שטס יחד עם אשתו, חש ברע וסובל מתעוקה בחזה. התברר שהוא ככל הנראה לקה בהתקף לב. הפרמדיקים האירים שעלו למטוס טיפלו בו, וכשעתיים לאחר הנחיתה באירלנד שב המטוס והמריא בדרכו לישראל.

   

  עם הנחיתה בארץ התקשר מנהל השירות בטיסה לבית־החולים באירלנד כדי לברר את מצב שני הנוסעים. התברר כי הנוסע המבוגר עבר צנתור בבית־החולים, וגם מצבה של התינוקת השתפר — הכל הודות לקור הרוח של הרופאה הישראלית.