ראשון 16 ביוני 2019
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  ללא קרדיט
  חדשות • 11.08.2016
  זיכרון צף
  הוא היה בנקאי • אבל כשפרש לגמלאות החליט הנרי מייקין מנהריה להגשים חלום: הוא שכר מחסן ובמשך 15 שנה, במו ידיו, בנה יאכטה ובמקביל עשה רישיון סקיפר • לפני כמה חודשים, בגלל מחלת לב — הלך לעולמו בגיל 70 • עכשיו מחפש בנו גוף ימי שישלים את בניית היאכטה ויקרא לה "הנרי" — על שם אביו
  גואל בנו

  לכל אחד מאיתנו יש חלום. יש כאלה שנשארים איתו, יש כאלה שמנסים להגשים אותו ולא מצליחים, ויש אנשים כמו הנרי מייקין שמעיזים, מתחילים, אבל הגורל קוטע בסוף את כל התוכניות.

   

  הנרי עלה לישראל מאנגליה ב־1975, השתקע בנהריה, הקים משפחה ולאורך שנים עבד כפקיד בנק. לפני 15 שנה פרש לגמלאות ואז החליט להגשים חלום ישן: לבנות יאכטה במו ידיו ולצאת להפלגות עם כל המשפחה.

   

  הוא שכר מחסן, קנה את העץ ואת החומרים הנדרשים להקמת היאכטה והתחיל לבנות אותה בעצמו כשהוא נעזר בספרי הדרכה. במקביל עשה רישיון סקיפר (משיט יאכטות).

   

  בנו, יניב מייקין (44), סיפר אתמול: "לאבא לא היה שום רקע בענייני ים, אבל הוא מאוד אהב את הים וחלם לבנות יאכטה שיום אחד יפליג בה עם כל המשפחה. אבא קנה תוכניות אמריקאיות של בניית היאכטה, רכש את העץ המתאים ובנה את היאכטה כמו פאזל. האורך שלה הוא 24 רגל, כשבעה מטרים. אנחנו השתוממנו: מאיפה הידיים האלה שלא הכרנו קודם לכן? יום־יום נסע למחסן ועבד בסבלנות שעות על גבי שעות. שום דבר לא עניין אותו. זאת הייתה פיסת גן העדן שלו".

   

  היאכטה, במהלך הבנייה
  היאכטה, במהלך הבנייה

   

   

  במהלך העבודות עבר הנרי כמה אירועי לב ומדי פעם אושפז בבית־החולים בילינסון. בשנה האחרונה החריף המצב, והוא המתין להשתלת לב. בנו יניב נאלץ בעקבות המצב לעזוב את עבודתו במרכז הארץ ועבר לנהריה כדי להיות קרוב לאביו. לפני חצי שנה חגגה המשפחה יום הולדת 70 להנרי. באירוע השתתפו אשתו, שלושת ילדיו וחמשת נכדיו. "חודשיים לאחר מכן אבא הלך לעולמו", סיפר אתמול יניב בעצב. "לפני מותו ביקש שלא נשבור את הראש בעניין היאכטה, אבל אני הבטחתי לו שהיאכטה הזאת תושלם, תישא את שמו ותשמש אחרים. עמדו לו דמעות בעיניים. זה היה מפעל חיים שלם של אבא וחלום שרדף אותו. אנחנו נגשים אותו".

   

  כעת מציעה המשפחה לגוף ציבורי כמו מרכז שיט או בית־ספר ימי לקחת את היאכטה בחינם, להשלים את בנייתה, להעלות אותה על המים ולקרוא לה "הנרי" — על שם האב האהוב שהקדיש שנים לבנייתה ולא זכה לשוט בה.

   

  היאכטה, במהלך הבנייה
  היאכטה, במהלך הבנייה