ראשון 20 בינואר 2019
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  לילות תמנע | צילום: חגית גל
  מסלול • 07.08.2018
  10 אטרקציות ליליות לילדים
  חם לכם? תנוחו במזגן, ורק לעת ערב צאו עם הילדים לפעילויות ולאטרקציות שיש רק באוגוסט
  תהל בלומנפלד

  1

  בעלי החיים נוהגים לשנות את התנהגותם בשעות הלילה, ולאמץ פעילויות ייחודיות שמתקיימות רק בשעות החשכה. בחלק מההתנהגויות האלה אפשר לצפות במהלך סיור לילי מודרך בגן גורו – גן החיות הסמוך לגלבוע, המוקדש לבעלי חיים תושבי אוסטרליה במקור. במהלך הסיור פוגשים את העטלפים הפעילים בעיקר בשעות אלה, אומרים לילה טוב לעיזים, וכמובן צופים בקנגורו המתארגנים לקראת הלילה. אפשר ללטף את הקנגורו וגם להאכיל מכף היד.

   

  לאחרונה הצטרפו לגן גורו גם דינוזאורים. בניגוד לשאר החיות במקום, באופן טבעי מדובר בדגמים בלבד, שגם הם פעילים בלילות: בין שבילי המבוך בגן מחכים היצורים הענקיים מוארים בשלל אורות. חלקם אפילו מדברים, ומספרים בשפה יומיומית, בהומור ובחרוזים, על עצמם ועל הדינוזאורים האחרים במבוך. מתקני הפעלה אינטראקטיביים נוספים הקשורים לעולם הדינוזאורים מחכים ברחבי המבוך.

   

  מי ומה: סיורי הלילה בגן גו־יורה וגן גורו מתקיימים במהלך אוגוסט בימים שלישי וחמישי בשעה 20:00. המחיר: 59 שק ל לאדם (מגיל שנתיים ומעלה). בהרשמה מראש. מותנה בהרשמה של 50 משתתפים. לנוכחים בגן גורו משעות הצהריים, השתתפות בסיור בתוספת 20 שקלים. לפרטים והרשמה: http://tic.li/jgMolwO.

   

   

  גן גורו | צילום: נדב כפיר
  גן גורו | צילום: נדב כפיר

   

   

   

  2

  הסלעים והמפרצים המרכיבים את ראש הנקרה נראים פוטוגניים במיוחד בלילות, כשהם מוארים באור יקרות. מדי יום שלישי באוגוסט מתקיים במקום סיור עששיות לילי הכולל נסיעה לילית ברכבל המואר אל הנקרות הימיות וסיור מודרך בתוך הנקרות החשוכות לאור עששיות. במהלך הסיור שומעים סיפור על יצורים קטנים שבנו הר ועל הר שבלע פיל, לומדים כיצד נוצרו הנקרות ולמה דווקא כאן, עולים על הגשר המפורסם שעליו עברה הרכבת המנדטורית שאף הובילה לארץ מעפילים, שומעים את הסיפור המרתק על הלילה שבו המחתרות פוצצו את גשר הרכבת, וצופים במיצג האור־קולי.

   

  מי ומה: סיורי העששיות הליליים הינם בהרשמה מראש באתר http://rosh-hanikra.com ופועלים בלילות שלישי, מהשעה 20:30. משך הפעילות: שעה וחצי. עלות למבוגר 50 שקל, עלות לילד (3־18) 45 שקל. הסיור מותנה בהרשמה של 40 משתתפים לפחות.

   

   

  עששיות בראש הנקרה | צילום: RITVO
  עששיות בראש הנקרה | צילום: RITVO

   

  3

  שעות בין הערביים ברמת הנדיב מתגאות בבריזה נעימה ובשקיעות מרהיבות. מדי יום רביעי באוגוסט מתקיימת באתר הצבעוני פעילות לכל המשפחה, הכוללת מופע פנטומימה והקרנת סרט תחת כיפת השמיים. בשעות 18:00־20:00 אפשר לדווש באופניים מייצרי אנרגיה ולהשתתף בסדנאות יצירה מגוונות, בסדנת ציור, בפעילות מספר סיפורים ובבועות ענק. ב־18:30 מתקיים מופע פנטומימה אינטראקטיבי "קול הגוף", ובשעה 20:00 מוקרנים סרטים לכל המשפחה.

   

   

  מי ומה: גני הנדיב, זכרון יעקב. בימי רביעי באוגוסט, בשעות 18:00־21:30. כניסה בתשלום של 10 שקלים לאדם מגיל 3. במקום דוכני מזון קל. לפרטים נוספים: 04-6298111 שלוחה 4

   

  4

  בגן החיות התנ"כי בירושלים, החוגג בימים אלה 25 שנה, תוכלו להצטרף לסיור לילי שבמהלכו תראו כיצד בעלי החיים בגן מעבירים את הלילות. נכנסים לביתן חיות קטנות לתצפית בתצוגת הלילה החדשה, פוגשים את פעילי הלילה כמו הקנגורו, צופים בעטלפים הפעילים ברחבי גן החיות בשעות הלילה ורואים את עדרי אוכלי העשב המעבירים את הלילות בשטח. המהדרין יכולים גם להישאר לישון באוהלים בשטח הגן, להשתתף בסיור הכולל תצפית לילית וגם ליהנות מקומזיץ עם פיתות ותה.

   

  מי ומה: הסיורים הליליים הרגילים מתקיימים מדי יום שני באוגוסט בשעות 20:00־22:30. הכניסה בתשלום של 61 שקל, 53 שקל למנויי הגן. הסיורים בתוספת שינה מתקיימים בימי שני וחמישי בתשלום של 157 שקל או 139 שקל למנויי הגן. יש להביא שקי שינה. כל הסיורים בהרשמה מראש בלבד בטלפון 02-6750116.

   

  5

  פארק תמנע של הלילה נראה אחרת לגמרי מפארק תמנע של היום. בקיץ האתר פותח שעריו בלילות, כך שניתן להתוודע לסלעים המתעוררים לחיים אחרי שקיעת השמש. רכסים שלמים נצבעים בתאורה עוצרת נשימה ומוארים בדמויות, בבעלי חיים מדבריים ובמשחקי אור וצל המלווים את המטיילים בדרכם ומעצימים את חוויית הסיור.

   

  בין האתרים שבהם מבקרים בסיורי שקיעה: גבעת בורג, הפטרייה המפורסמת, עמודי שלמה והאגם. לקינוח ממלאים בקבוק חול צבעוני למזכרת - אטרקציה שעובדת תמיד, גם בשעות הלילה וגם ביום.

   

  מי ומה: פארק תמנע ממוקם כ־20 ק"מ מצפון לאילת (כביש 90, בין סימני ק"מ 35־36), מדי יום שלישי ורביעי באוגוסט. המחיר 69 שקל למבוגר, 59 שקל לילד מגיל 3 עד 13. הרשמה בטלפון 08-6316756 ובאתר: www.parktimna.co.il

   

  6

  בפארק דרך העץ למרגלות התבור מקיימים בשבוע הבא לילה לבן חד־פעמי. מתחילים את הפעילות בסרט על יערות הגשם, ומשם עוברים למכוניות פדלים במסלול מעגלי, מעגל מתופפים בקצב הדרבוקה, מיני גולף ובאולינג, וגם בונים בעץ בנגרייה של פינוקיו. מבוך העץ שבמקום חשוך בלילה, ואת היציאה ממנו ניתן למצוא רק בעזרת פנסים. להשלמת החוויה ניתן ללון במתחם הקמפינג של דרך העץ.

   

  מי ומה: פארק העץ שדמות דבורה, 16 באוגוסט, בשעות 18:30־22:00. בתשלום של 59 שקל לילד, 25 שקל למבוגר. לינת לילה בתשלום נוסף. תיאום בטלפון: 04-6620606. 

   

   

  7

  בקיבוץ יד מרדכי מציעים חוויה קיבוצית לילית. מתחילים בסיור אל עולמן של הדבורים במרכז המבקרים של הקיבוץ. דבוראי מנוסה יפתח כוורת לפני המבקרים מבעד לקיר זכוכית, וידגים כיצד פועלות הדבורים בכוורת. הדבוראי יסביר על האופן שבו הדבורים מייצרות דבש, ועל חשיבותן לטבע. בנוסף, הילדים יכינו נרות מדונג אמיתי ויטעמו דבש ישר מהכוורת. לאחר מכן עוברים בטרקטור אל רפת הקיבוץ, שם מקיימים סיור וצפייה בחליבת ערב. לסיום מגיעים לגבעת הקרב המסמלת את ניצחונם של גיבורי הקיבוץ על המצרים ב־48'. שם שותים תה חם, ושומעים את סיפורו של קיבוץ יד מרדכי, הקרב על הגנת הבית לפני 70 שנים במלחמת העצמאות, והחיים היום בגבולה הדרומי של המדינה. בגבעת הקרב יוכלו המבקרים לעבור בין תעלות הקשר ולטפס על טנקים במקום.

   

  מי ומה: ימים ראשון, שלישי וחמישי במהלך אוגוסט בשעות 17:00־21:00. הפעילות בתשלום של 55 שקל למשתתף מגיל 3.

   

  להרשמה: 08-6720559, 052-3923104.

   

  8

  בפארקי הטרמפולינות SKY JUMP ברעננה ובתל־אביב מקיימים בקיץ Glow Party - ליין מסיבות חדש וייחודי לבני 10־13. זוהי מסיבה זוהרת על משטחי הטרמפולינות המתקיימת אחת לשבוע בימי חמישי בסניף רעננה, ובימי שישי בסניף תל־אביב, בשעות 20:00־22:00. הפארקים מוארים בתאורה אולטרה־סגולה זוהרת, DJ מרקיד את הקופצים במוזיקה קצבית, וכל מבלה יקבל חולצה זוהרת, צבעי פנים זוהרים, קעקועים זוהרים ושתייה קלה חופשית. חוץ ממשטחי הטרמפולינה יש גם בריכת ספוגים רכים; נינג'ה - מתקן מכשולים אתגרי; משחק כדורסל על טרמפולינה; Dodgeball (דוג'בול) - משחק מחניים על טרמפולינה ועוד.

   

  מי ומה: מחיר כרטיס למסיבה: 99 שקל, או 85 שקל במכירה מוקדמת דרך האתר: www.skyjump.co.il כתובות: פארק SKY JUMP ברעננה: היצירה 2, רעננה. פארק SKY JUMP בתל־אביב: נמל תל־אביב, מבנה 19.

   

   

  פארק טרמפולינות | צילום: SKY JUMP
  פארק טרמפולינות | צילום: SKY JUMP

   

  9

  במוזיאון מגדל דוד בירושלים אפשר לצפות בלילות בחיזיון אור־קולי המציג את סיפורו התנ"כי וההיסטורי של דוד המלך בעזרת מקרני לייזר. תחילתו של המופע בסיור וירטואלי בין יצירותיהם של גדולי האמנות - שאגאל, מאטיס, מיכלאנג'לו ואחרים. המשכו בתמונות ובאירועים מסיפור חייו הסוער של דוד המלך, המבוססים על מקורות תנ"כיים, היסטוריים וארכיאולוגיים. לצד אלה, שזורים במופע באור ובצליל מזמורי תהילים המיוחסים לדוד, המגיעים לשיאם בחגיגה מוזיקלית עכשווית של שמחה למלך ולירושלים. החיזיון מוקרן על חומותיה ומגדליה של מצודת מגדל דוד.

   

  מי ומה: הכניסה בתשלום של 65 שקל למבוגר, 55 שקל לילד. שעות המופעים משתנות, כדאי לבדוק באתר: www.tod.org

   

   

  חיזיון מגדל דוד | צילום: נפתלי הילגר
  חיזיון מגדל דוד | צילום: נפתלי הילגר

   

   

  10

  החי־טל של קיבוץ אורטל נמצא בחלקת טבע קסומה בצפון רמת הגולן. בחודש אוגוסט מתקיימים שם סיורי לילה מודרכים בין מגוון בעלי החיים הכוללים האכלת חיות והשכבתן לישון תוך צפייה בהתעוררותן של חיות הלילה. עוד בפארק: באולינג ומיני גולף מהטבע, פינות יצירה, דומינו עץ ענק, הרכבת פאזלים גדולים ועוד.

   

  מי ומה: הסיורים יוצאים בשעה 20:00. יש להתעדכן בימי הסיור באוגוסט באתר: www.ortal.net, ההשתתפות בהרשמה מראש בטלפון 052־5612258, ובתשלום של 10 שקלים למשתתף.

   


  פרסום ראשון: 07.08.18 , 19:07