ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  בידזינה איוונשווילי | צילום: AP
  חדשות • 24.11.2018
  הבחירות בגיאורגיה, מזימת ההתנקשות והקשר הישראלי
  לקראת מערכת הבחירות שכרה מפלגת השלטון בגיאורגיה חברה ישראלית - שבראשה עומד ראש השב"כ לשעבר יעקב פרי - כדי למצוא "לכלוך" על המפלגה היריבה. הלכלוך התגלה כטינופת: החברה שמה ידיה על קלטת שבה מתכננים לכאורה נשיא גיאורגיה לשעבר ובן דודו את רצח האיש החזק במפלגת השלטון, שהוא במקרה גם האיש הכי עשיר במדינה – ועל הדרך גם משמיצים את העם הגיאורגי
  אלי סניור

  הפוליטיקה בגיאורגיה ידועה זה שנים כמי שאינה מתנהלת על מי מנוחות, אך הודות לכישוריה של חברת אבטחה ישראלית צף בימים אלה מידע שמוכיח כי מערכת הבחירות הנוכחית שוברת שיאים מבחינת היצרים האפלים המעורבים בה.

   

  ביום רביעי הקרוב אמור להתקיים הסיבוב השני של הבחירות לנשיאות גיאורגיה. מיליוני אזרחי המדינה יצטרכו להכריע בין שני מועמדים: גריגול ואשדזה, המועמד מטעם מפלגת השלטון, וסלומה זורביאשווילי, שנתמכת על ידי הנשיא לשעבר מיכאל סקאשווילי.

   

  המתכנן: מיכאל סקאשווילי | צילום: AP
  המתכנן: מיכאל סקאשווילי | צילום: AP

   

  קאשווילי בכלל לא חי כיום בגיאורגיה. הוא נאלץ לעזוב את המדינה לפני ארבע שנים בגלל חשדות לשחיתות, ומתגורר עכשיו באוקראינה. אלא שהנשיא לשעבר ובן הדוד שלו מעורבים כעת בפרשייה שנראית ככזו שנלקחה מאחד מסרטי המאפיה הגדולים - והיא נוגעת לגיאורגיה.

   

  מי שחשפו את החשדות נגדם הם אנשי חברת CGI GROUP, שבעליה הוא איש העסקים צביקה נווה והנשיא שלה הוא ראש השב"כ והשר לשעבר יעקב פרי. החברה, שמספקת שירותי "מודיעין עסקי", נשכרה לפני מספר חודשים על ידי מפלגת השלטון כדי לחפש מידע על התנהלות מושחתת של מתמודדים מהמפלגה המתחרה, או כל פיסת אינפורמציה אחרת שיכולה להטות את דעת הקהל לטובת ואשדזה.

   

  המפצח: יעקב פרי | צילום: יואב דודקביץ
  המפצח: יעקב פרי | צילום: יואב דודקביץ

   

   

  אנשי CGI חקרו, בדקו, ותוך כדי עבודה הגיעו למידע כי מישהו מחפש "צלף" על מנת "להוריד את האיש הכי חזק בפוליטיקה בגיאורגיה". מדובר בבידזינה איוונשווילי, המחזיק בשני כובעים: הוא גם האיש הכי עשיר בגיאורגיה וגם פוליטיקאי שהיה ראש הממשלה בעבר ומשמש כיום כיו"ר מפלגת השלטון.

   

  החברה הישראלית ערכה חקירה מאומצת במטרה להגיע למתכנני החיסול, והצליחה בסופו של דבר להגיע לקלטת שבה נשמעו האחראים: הנשיא לשעבר סקאשווילי ובן דודו טאמור אלסניה.

   

  ומה שומעים בקלטת? ראשית, את השניים מדברים על שכירת צלף מקצועי שיוכל לפגוע באיוונישווילי. אולם נוסף על כך נשמעות בקלטת קללות והשמצות על העם הגיאורגי, שמוגדר על ידי השניים כ"טיפש ודפוק".

   

  ההקלטות נבדקו במעבדת קול מהמתקדמות בעולם, וממצאיה היו שסקאשווילי ובן דודו הם אכן הדוברים. דו"ח החקירה הועבר לרשויות התביעה בגיאורגיה, אשר פתחו בחקירה.

   

  כדרכן של ידיעות כאלה, הן לא נשארות סודיות יותר מדי זמן. בתוך זמן קצר מצא עצמו הדו"ח של החברה הישראלית באתר החדשות המוביל בגיאורגיה, PIA. הפרסום עשה יחסי ציבור טובים לישראל, שהוצגה על ידי מגיבים שונים כמי ששמרה על טוהר הבחירות בגיאורגיה ומנעה רצח פוליטי.

   

  יעקב פרי אמר אתמול בתגובה: "אנחנו לא מדברים על לקוחותינו ולא מתייחסים אליהם בתקשורת. עם זאת, בפרויקט בגיאורגיה הלקוח הוא שבחר לפרסם את ממצאי החקירה, אשר מדברים בעד עצמם". 

   

  עמוד מהמסמך של חברת CGI
  עמוד מהמסמך של חברת CGI

   


  פרסום ראשון: 24.11.18 , 23:51