שלישי 19 בפברואר 2019
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  |
  ממון • 10.02.2019
  סלקום תציע לצפייה סרטים חדשים מהקולנוע בתשלום
  למרות שבעבר הצהירה שלא תגבה כסף על VOD, סלקום תציע בתשלום סרטים ־ 3 חודשים אחרי שהוקרנו בקולנוע - כשאחרי תקופה הם יוצעו לצפייה חינם • המחיר: נמוך מ–HOT ו–yes, וזהה לפרטנר
  מאת מירב קריסטל

  סלקום מצטרפת לחברות הטלוויזיה ותציע לצפייה סרטים חדשים מיד אחרי שהוקרנו בקולנוע. כך נודע ל"ממון". צופי סלקום TV יוכלו בקרוב לצפות בסרטים 3 חודשים אחרי שהוקרנו בקולנוע, ולעיתים בעודם מוקרנים. סלקום תשנה את המדיניות שאפיינה אותה עד היום ותגבה תשלום על הסרטים במסגרת שירות חדש שייקרא "סינמה tv".

   

   

  |
  |

   

  הסרטים יימכרו במשך 9־3 חודשים, יירדו ל"צינון" של עד 3 חודשים, ואז יוצעו בחינם ללקוחות. סלקום מצטרפת בכך באיחור למתחרותיה בשוק. עד היום סלקום הייתה היחידה בשוק הטלוויזיה שבה כל סרטי ההזמנה המיוחדת זמינים חינם, ללא הגבלה.

   

  השירות יוצע בממירים ובטלוויזיות חכמות LG, ובהמשך גם בסטרימרים של אנדרואיד TV. כל סרט יושכר ל־48 שעות ב־19.90 שקל דרך השלט – מחיר נמוך יחסית לשוק, וזהה לזה של פרטנר TV. yes גובה 21.90 שקל על סרט, ו־HOT 22.90 שקל. מנויי HOT משלמים גם על גישה לשירות, 34.90 שקל בחודש, וכך גם מיעוט מלקוחות yes. בכלל, HOT ו־yes יקרות יותר.

   

  החידוש בסלקום הוא בכך שסרטים יוצעו חינם כש"יתיישנו", בעוד שרוב המתחרות מתמחרות סרטים ישנים כמו חדשים. בפרטנר המחיר לסרט "ישן" יורד ב־2 שקלים.

   

   

  לסלקום יהיה פחות מבחר לעומת הוט ויס. תחילה יוצעו כ־70 סרטים חדשים להשכרה, לצד כ־1,000 סרטים חינמיים הכלולים בחבילה (99 שקל לחודש). ל־yes כ־1,900 סרטים חינם ו־1,000 בתשלום, כ־175 מהם מוקרנים במקביל בקולנוע. ל־HOT כ־1,600 סרטים, 10% מהם חדשים. לפרטנר מאות סרטים בלבד, אבל גם חיבור לנטפליקס חינם לחצי שנה.

   

  בסלקום מסרו כי "מרתון הסרטים" הוא הערוץ השני הכי נצפה אצלם (אחרי ערוצי הברודקאסט והספורט), וכי מחקרים שערכה גילו שלקוחות רוצים לשכור סרטים בהקדם האפשרי מרגע עלייתם לקולנוע. נמסר שיש לה הסכמים עם אולפנים מובילים כמו וורנר ודיסני, ועם חברות הפצת סרטים ישראליים כמו יונייטד, לב ופורום פילם. מסלקום נמסר כי עם השקת השירות יעלו סרטים כ"פדינגטון 2","משפחת סופר על 2","עולם היורה: נפילת הממלכה", "כריסטופר רובין", "ונום" ו"דוג מן".

   

   


  פרסום ראשון: 10.02.19 , 19:40