שלישי 19 בפברואר 2019
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  צילום: מיכאל טופיול
  24 שעות • 10.02.2019
  "הבנתי שהחיים שלנו חולפים"
  האימהות עימתה את דניאלה ספקטור עם מקומות חדשים בנפש שלה. כדי להתמודד עם המהפך המטלטל שחוותה, היא כתבה על זה שיר. "הלילה שבו בתי נולדה הפגיש אותי עם מקומות חשוכים וקצוות של החיים"
  רז שכניק

  לפני עשור זו הייתה השנה של דניאלה ספקטור, שהגיעה בנסיקה עם להיט גדול, "הכוכב הזה מת", שהתפתח לאלבום בכורה מעולה עם להיטים נוספים כמו "הירושימה" ו"לישון בלעדיי", מה שהוסיף לרזומה שלה את תואר פריצת השנה. מאז הגיעו שני אלבומים נוספים ובהמשך פסק זמן מהקלטות. חמש שנים אחרי האלבום האחרון, חוזרת ספקטור עם סינגל חדש, "בהתחלה", לקראת האלבום רביעי.

   

  ספקטור כתבה והלחינה גם את השיר הזה, רך ונעים לאוזן, שיכול להיות הלהיט הבא שלה ושל הישורת האחרונה של החורף. "הניצוץ שממנו מתחיל השיר הוא חוויית הלידה", היא מספרת, "כתבתי את הטקסט בערך שנתיים אחרי שילדתי את בתי הבכורה זהר, וזה היה מהפך עולמות. מעבר לכל מה שילדים מביאים שהוא מהפכני ומטלטל. הלילה שבו היא נולדה הפגיש אותי עם מקומות חשוכים וקצוות של החיים שאני פשוט לא פגשתי קודם, ולקח לי הרבה מאוד זמן לעבד את זה".  לחצו והאזינו לשיר החדש של דניאלה ספקטור

   

  דוגמה?

   

  "לפני הלידה אתה במקום שבו אתה חושב שאתה כבר בנאדם מנוסה, ושיש לך כלים ומודעות ויכולת לשחרר ברגע הנכון, וכל הדברים האלה שצברת לאורך השנים. ואז אתה נתקל בלידה במעין תהום כזו, ששום דבר מהכלים שלך לא עובד עליה. הרגעים של לידה ומוות מחזיקים כל כך הרבה דברים שלא ניתנים לתיאור במילים".

   

  אם כי לגבי המוות אנחנו לא ממש יודעים.

   

  "מול הלידה ומול המוות נדרשת מידה של כניעה ושחרור ואני חוויתי את זה בליל הלידה, מעין עמדה פנימית שיש בה משהו דומה. משפט המפתח בשיר הוא, 'בהתחלה ראיתי את הסוף'. זה שיר חושפני, ומבחינתי מרגש ומפחיד, וגם לא נוח. שמתי חתיכה רצינית מהחיים המאוד־פרטיים שלי וזיקקתי מתוכה את האמירות שנוגעות לכולם".

   

  ספקטור חורשת במות ברחבי הארץ וב־19 בפברואר תופיע באגנס בהוד־השרון, ב־2 במארס בגרציא שבקיבוץ העוגן ובהמשך (8 במארס) בזאפה הרצליה, שם תארח את עלמה זהר, ובזאפה חיפה (16 במארס), שם תארח את גבע אלון. "השנים האחרונות היו רצופות עבודה ויצירה והופעות. סדרי העולם השתנו כי הפכתי להיות אמא, היום כבר לשניים, ולמדתי איך למצוא את עצמי בדבר הזה. המוזיקה תמיד הייתה הדבר הכי חשוב, עכשיו יש לה חברים בצמרת. אחד הדברים שקרו לי בחמש השנים האחרונות זה שהבנתי שהחיים חולפים".

   

  איך?

   

  "בגלל העניין הזה שאתה הופך להיות ההורים שלך. אז עשיתי כל מיני דברים שהם בכוונה כדי להתפתח במקומות שאני פחות טובה בהם. עשיתי מופע משותף עם גבע אלון שהיה בית ספר ענקי בשבילי להופעה ולנגינת גיטרה, ועשינו את החלונות הגבוהים עם תמיר מוסקט, ולראשונה כתבתי שיר עם פרטנרית, דאנה איבגי, והפקתי אותו".

   

  המוזיקאי בן ספקטור, בעלה, עבד איתה מתחילת הדרך ועד לאלבום האחרון. באלבום הנוכחי הם הפרידו כוחות מקצועיים. "כחלק מהרצון שלי לפגוש את העולם ולצאת מהביצה, הייתה גם החלטה להפסיק לעבוד יחד ולהתחיל להתנסות עם אחרים, דבר שלא עשיתי עד היום".

   

  אני מניח שהוא עדיין מקשיב?

   

  "ברור. אני עדיין אוכלת לו את הראש כל ערב והוא שותף בכל ההחלטות שלי, רק שהפעם כבן זוג אוהב ותומך".

   


  פרסום ראשון: 10.02.19 , 19:53