שלישי 19 בפברואר 2019
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  "מנותק מהקהל". אנסקי
  24 שעות • 10.02.2019
  גל"צ: אלכס אנסקי הוצא לצינון
  המגיש הוותיק מצא את עצמו בשלושה חודשי צינון מהתחנה, אחרי ששידר במשך עשור תוכנית אישית. "לא מבין מה ההיגיון בזה"
  רז שכניק

  משנות ה־70 היה אלכס אנסקי בן ה־79 אחד הקולות המזוהים ביותר עם גלי צה"ל בתוכנית הבוקר "שבע אפס שבע". בעשר השנים האחרונות הוא מגיש בתחנה תוכנית אישית בסופי השבוע. עכשיו ייאלץ אנסקי לתלות את המיקרופון לשלושה חודשי צינון, כתוצאה מהוראות משרד הביטחון ואגף כוח אדם בצה"ל, שמורות על צינון מהמיקרופון לאחר פרק זמן מסוים.

   

  "זו החלטה קצת תמוהה", אומר אנסקי, "פתאום, בלי להודיע למאזינים, אתה בעצם מופסק בהוראה שנקראת צינון. מה ההיגיון בהוראה הזו, אני מתקשה להבין? כי בתקופת הצינון לוקחים כל מיני אנשים כמחליפים, אז המאזינים, שהתרגלו לשמוע אותי בשש בערב ביום שישי, בעצם שומעים כל פעם מישהו שמארגנים ובמשך שלושה חודשים אתה מנותק מהקהל שלך".

   

  אנסקי שידר את תוכניתו האחרונה ב־11 בינואר, ובתחנה עושים כעת מאמצים להחזירו. "רמטכ"ל צריך לצנן לפני הפוליטיקה, נגיד, מה ההיגיון בלצנן אותי?" תוהה אנסקי, שהופתע לגלות את דבר ההוראה. "אפילו את הדבר הפשוט של להיפרד מהמאזינים לשלושה חודשים, לא עשינו. הייתי רוצה הודעה יותר רשמית של גלי צה"ל, שלא יגידו שעזבתי בגלל משהו פוליטי, נניח".

   

  מגלי צה"ל נמסר בתגובה: "נעשים מאמצים להשאיר את אלכס אנסקי ללא תקופת צינון של שלושה חודשים. בתום תקופת הצינון של שלושת החודשים, הוא יחזור לשדר בגלי צה"ל".

   


  פרסום ראשון: 10.02.19 , 19:53