ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  צילום: יריב כץ
  ממון • 14.04.2019
  אירוויזיון דוחה שבת: אוטובוסים חינם בתל־אביב
  העירייה תשקיע 600 אלף שקל בהפעלת אוטובוסים בסוף השבוע של התחרות בקו החוף ובמרכז העיר • הביקורת לא איחרה לבוא: "למה לא בכל שבת?"
  מאת אודי עציון ודני שדה

  עיריית תל־אביב תפעיל כ־50 אוטובוסים בסוף השבוע של גמר האירוויזיון בחודש הבא, בשני קווים. הנסיעה תהיה ללא תשלום, והיא מיועדת לתיירים שיגיעו לאירוע, אבל תהיה פתוחה גם לישראלים.

   

  מהעירייה נמסר כי האוטובוסים יופעלו ב־18־17 במאי בשני מסלולים מרכזיים שינועו בין אקספו תל־אביב למסוף הכרמלית הסמוך לכפר האירוויזיון בפארק צ'ארלס קלור; קו כחול ינוע על קו החוף, וקו ירוק ייסע במרכז העיר. בכל תחנה מיועדת יוצב נציג עם שלט שיציין כי זו תחנת איסוף להופעות האירוויזיון. המידע יפורסם גם בחוברת הכיס לתייר ובאתר התיירות של עיריית תל־אביב־יפו. העירייה תשקיע במהלך 600 אלף שקל מתקציבה, ללא כל סיוע מהמדינה.

   

  בעירייה ציינו כי מרגע שהוחלט שהעיר תארח את התחרות, החלה פעילות להנגשת התחבורה הציבורית לעיר ובתוכה לקהל התיירים. הוכנה תוכנית עבודה בשיתוף עם משרד התחבורה וגופי התחבורה השונים בעיר שכוללת, בין היתר, תגבור מערך התחבורה הציבורית, אוטובוסים ורכבות; ב־500 התחנות של קווים מרכזיים המשמשים תיירים יוגבר השימוש באנגלית כדי להקל על התיירים להתמצא, עם מפות הקווים באנגלית שיודבקו בתחנות, שימשו באנגלית בשילוט האלקטרוני מחוץ ובתוך האוטובוסים, ובלוחות האלקטרוניים המוצבים ליד חלק מהתחנות בעיר. בנוסף תודפס מפת תחבורה ציבורית כחלק מחוברת הכיס לתייר שתחולק בעשרות אלפי עותקים בתקופת האירוויזיון; תוצב עמדת מידע לתייר 24/7 בשיתוף משרד התיירות ומשרד התחבורה באולם הנוסעים הנכנסים בנתב"ג כדי לכוון תיירים לאמצעי התחבורה נוחים להתניידות בתוך העיר, כולל אפשרות לרכוש ולטעון כרטיסי רב-קו לשימוש ברכבות ובאוטובוסים בארץ.

   

  כן תוצב עמדת מידע לתייר בתחנת סבידור־מרכז כדי לכוון את התיירים לאמצעי התחבורה להתניידות נוחה בתוך העיר; תתבצע פעילות מול חברות מוניות כדי להבטיח שירות אמין והוגן, ומול חברות התחבורה האלטרנטיבית (אופניים וקורקינטים) לתגבור כלים בתקופת האירוויזיון; יתנהל מו"מ מול זכייני מוניות השירות לעיבוי הפעילות ויגויסו מאות מתנדבים שיסייעו בהכוונת התיירים.

   

  "למה רק באירוויזיון?"

  עם זאת, גולשים רבים ברשתות החברתיות מתחו ביקורת על התוכנית וציינו כי היה ראוי שתחבורה ציבורית תפעל בסופי שבוע גם כשאין תחרות בינלאומית, לטובת התושבים המקומיים שלא מחזיקים רכב, ונאלצים בהיעדרה לנסוע במוניות יקרות. "תייר שמגיע בשישי אחר הצהריים או בשבת לישראל נאלץ לקחת משדה התעופה מונית ולשלם מאות שקלים כדי להגיע למחוז חפצו. לא ייתכן שהמדינה תאפשר 'הכשרת' תחבורה לאירוע בינלאומי בעוד לאורך כל השנה תיירים, כמו גם אזרחי המדינה, לא זוכים לתחבורה כזו כשהם רוצים לצאת לחו"ל או חוזרים לישראל", כתב אחד הגולשים.

   


  פרסום ראשון: 14.04.19 , 18:20